1. AB turnir v novi sezoni – člani prvič zaigrali v Brežicah

Pretekli vikend so se člani Badmintonskega kluba Mirna v nekoliko manjšem številu kot ponavadi udeležili prvega članskega turnirja v sezoni 2018/19.

Zopet smo pokazali, da spadamo med najboljše v Sloveniji – prav vsi naši badmintonisti so zaigrali v nedeljskih polfinalnih in finalnih obračunih. Čestitke!
Najuspešnejša je bila Nika Arih, ki je nastopila v finalu prav vseh treh disciplin. Skupaj s klubsko kolegico Jerco Bajuk se je povzpela na najvišjo stopničko v disciplini ženskih dvojic. V mešanih dvojicah je z Aljošem Turkom v finalu tesno izgubila proti aktualnima članskima državnima prvakoma Mihi Ivančiču in Petri Polanc. Slednja je bila od Nike boljša tudi v finalu posamičnega dela. Nika je v polfinalu WS izključila svojo klubsko kolegico Emo Cizelj, ki se je v boju za tretje mesto nesrečno poškodovala in zasedla nehvaležno četrto mesto. Ema, get well soon!
Še en klubski obračun se je zgodil v polfinalu ženskih dvojic, kjer sta Nika in Jerca premagali Nastjo in Emo. Punci sta morali zaradi Emine poškodbe boj za 3. mesto predati. Škoda!
Nastja Stovanje si je z izkušeno igro na 1.B turnirju prepričljivo priigrala nedeljsko polfinale, kjer je najprej premagala Vesno Brlič iz Kungote, nato pa po napetih 3 setih klonila v finalu proti Maruši Vračar iz Olimpije.
Na B turnirju se je odlično izkazal tudi povratnik med singlisti Aljoša Turk, ki je skozi celoten turnir pokazal svojo prevlado nad soigralci, nato pa že zelo utrujen izgubil v finalu proti mlademu Mihi Mastenu.
Aljoša je skupaj z Gašperjem Krivcem osvojil tudi 3. mesto v moških dvojicah. V polfinalu sta tesno izgubila proti igralcema iz BIT-a, Andražu Krapežu in Tilnu Zalarju. V boju za tretje mesto pa sta bila naša badmintonista boljša od medvoškega para Cerkovnik/ Ivančič.
Naš najmlajši član Gašper Krivec se je v “kraljevi” disciplini moški posamezno na 1.A turnirju odlično izkazal – v polfinalu je sicer klonil proti kasnejšemu zmagovalcu turnirja Andražu Krapežu, vendar pa je v boju za 3. mesto zaigral kot Lin Dan. V tretjem, odločilnem setu je namreč pri rezultati 15:20 v korist Tilna Zalarja že slabo kazalo, vendar se je Gašper v odločilnem trenutku zbral in pokazal kdo je šef- uspelo mu je obrniti rezultat v svoj prid in zasluženo je zmagal z rezultatom 22:20.

WS B: 2. mesto Nastja Stovanje

349d1927-f678-4a7b-96f8-ff1be8f6f5a0 90846b43-8570-453d-980f-3befe2ae725d 4a224548-0213-4735-b631-f1b93872040c 274b5564-3679-4d23-9e23-8a0609804c5d 9b68fe00-7ad2-4fe9-992c-40c10bbe90de 90b9e877-5ebb-44aa-a329-c3311c0fff18 b9d97374-ae7b-47ea-baa4-b9a8f8aa0e61a4b0c47b-0576-448f-84de-e341965fe7c5