Novice

Na svetovnem pokalu Nizozemske Tvrdyjevi četrtfinale, Špela z dvema zmagama zopet čez kvalifikacije

Na svetovnem pokalu Nizozemske Tvrdyjevi četrtfinale, Špela z dvema zmagama zopet čez kvalifikacije

Na svetovnem pokalu Nizozemske (Victor Dutch International Challenge), ki je v času od 16. do 19. aprila potekal v nizozemskem obmorskem mestu Wateringen,  se je Maji Tvrdy uspelo uvrstiti v četrtfinale. V prvem krogu je v treh setih ugnala Estonko Hoimovo (18:21, 21:9, 21:14), v drugem krogu pa Belgijko Deschampovo (21:15, 21:12). V četrtfinalnem dvoboju je bila od nje prepričljivo boljša Nemka Schenk (21:12, 21:9), sicer druga nosilka in na koncu tudi zmagovalka tekmovanja.  

Dobro se je tudi tokrat odrezala Špela Silvester, ki se je z dvema zmagama v kvalifikacijah (najprej proti Belgijki Janssens nato še proti Turkinji Caliskan), zopet prebila do glavnega tekmovanja, v prvem krogu pa je bila v treh setih zanjo premočna Belorusinja Zaitsava (21:19, 7:21, 15:21).

Naveza Tvrdy/Silvester je v osmini finala klonila proti danski navezi Kruse/Schjott-Kristensen, sicer kasnejši ženski zmagovalni dvojici. Naši dekleti sta prikazali dober nastop in oba seta končali s tesnim izidom (19:21, 18:21).

Pri moških je od naših nastopil le Iztok Utroša, ki pa se mu ni uspelo prebiti skozi kvalifikacije. Po zmagi nad Nizozemcem Hengenom in Nemcem Wanhoffom je bil zanj premočan Ukrajinec Konov (12:21, 18:21).  Naveza Tvrdy/Utroša je nastopila tudi v mešanih dvojicah in v prvem krogu tekmovanja klonila proti danski navezi Barth-Hansen/Christiansen (21:17, 21:18).

Share this post