DAN MIRNSKEGA BADMINTONA

V nedeljo smo trenerji BK Mirna organizirali dan mirnskega badmintona. Na lepo sončno nedeljo se nas je v telovadnici OŠ Mirna zbralo več kot 100 igralcev, staršev in gledalcev.

Pripravili smo tekmovanje do 9 in 11 let, starševski turnir in po novem tudi turnir za prvaka mirnske doline.

V najmlajših kategorijah je nastopilo več kot 20 otrok, ki so se pomerili v dveh disciplinah. Pri najmlajših se je najbolje odrezal Tim Anzelj, ki je oder za zmagovalce delil še s srebrnim Anžetom Cesarjem in bronastim Vitom Križmanom.

Pri igralcih do 11 let smo videli že nekaj dobrih potez in točk, ki so bili lepa paša za oči. Na koncu je na najvišjo stopničko skočil Tim Škrlj, ki je v finalu ugnal Nežo Krištof, bron pa si je priigrala Kristina Kastelic.

Ob istem času, smo začeli tudi s starševskim turnirjem, kjer je bilo tradicionalno najprej na vrsti žrebanje parov in nato še sam žreb tekmovanja. Nastopilo je dvajset igralcev v dvojnem izločilnem sistemu, kjer sta na koncu prehodni dres prevzela Matevž Smuk in Tatjana Arih. V velikem finalu sta ugnala Nejca Zoreta in Bojana Kirma. V tekmi za tretje mesto pa je na koncu slavila dvojica Andrej Bajuk in Dejan Vidmar.

Ostali sta nam samo še “kraljevi” disciplini, kategorizirani oz. “bivši” badmintonisti in rekreativni oz. nekategorizirani badmintonisti. V prvi disciplini je naslov odnesel Tadej Jezernik, bolj znan pod imenom “Jazz,” ki je v finalu ugnal Grego Skerbiša. Tretje mesto je osvojil Blaž Holc. Nekategorizirani pa so pripravili pravi spektakel, še posebno v finalu, kjer sta se pomerila ljubljančan Tilen Rep in trebanjec Matevž Smuk. Na koncu je po treh ekstremnih setih slavil prvi in to po podaljšku v tretjem setu. Na najnižjo stopničko na zmagovalnem odru je stopil Kristjan Lesjak.

Ob tekmovanju smo razdelili tudi nove klubske trenirke in majice, katere so prejeli vsi, ki so v tekmovalnih skupinah. Posebaj je sledila še podelitev drobnih pozornosti županu Dušanu Skerbišu in predsednici Darji Krivec za sodelovanje in pomoč v klubu. Andrej Bajuk pa je v imenu igralcev BK Mirna prejel podpisan in uokvirjen dres za dolgoletno podporo klubu.

To je bil zaključek našega prvega dneva mirnskega badmintona. Kot organizatorji smo se imeli fenomenalno in zelo lepo je bilo videti polno dvorano tako starih, kakor tudi mladih badmintonistov. Veliko smo lahko poklepetali se najedli in tudi spili kaj. Najpomembnejše pa je bilo to, da se vsi ljubitelji mirnskega badmintona zopet združimo pod eno streho. Ob pozitivni energiji ni manjkalo smeha, dobre volje in tudi solze sreče so bile prisotne. To je bil dogodek, ki naš klub naredi posebnega, edinstvenega in ponosnega.

Še enkrat hvala za vašo podporo in pomoč pri organizaciji. Se vidimo na naslednjem dnevu, ki ga lahko pričakujete v oktobru.

Mi smo badminton, mi smo Mirna, mi smo najboljši klub!

img_0358 img_0719 img_0699 fullsizerender-7 fullsizerender-2 img_0684 img_0718 fullsizerender-6 img_0701 img_0702 fullsizerender-5 img_0710 img_0692 img_0705 fullsizerender-4img_5738 img_5734 img_5818 img_5812 img_5740 img_5725 img_5814 img_5737 img_5735 img_0416 img_0419 img_0420 img_0427img_0422 img_0423 img_0424img_0445 img_0446 img_0448 img_0451 img_0452 img_0453 img_0455 img_0456 img_0457 img_0458 img_0460 img_0461 img_0462 img_0463 img_0464 img_0465 img_0466 img_0467 img_0468