3. TURNIR U-13 IN U-17

Pretekli vikend se je končal še zadnji turnir pred državnim prvenstvom. Nastopili so igralci U-13 in U-17. Naša zasedba je bila 8 članska, odrezala pa se je odlično. Okoli vratu smo si nadeli 10 kolajn, 4 zlate, 4 srebrne in 2 bronasti.

V kategoriji fantje posamezno U-13 je Anej Cizelj zasedel 2. mesto, kjer ga je v finalu premagal Blaž Smrkolj (BK Olimpija Ljubljana) v dveh setih, 23:21 in 21:19. Aneju je na koncu zmanjkalo zbranosti in tudi malo športne sreče. Odlično 4. mesto je v tej kategoriji za Mirnčane priboril še Matevž Herman.

Pri fantovskih dvojicah U-13 sta brez večjih težav zmago domov odnesla Anej Cizelj in Miha Masten (BK Branik Maribor).

V kategoriji deklet posamezno U-13 si je bronasto kolajno priborila Julija Kolenc. V polfinalu je bila od nje boljša Maruša Vračar (BK Olimpija Ljubljana) v dveh setih, 21:19 in 21:18. V dvojicah U-13 si je Julija priborila 4. mesto skupaj z Ano Terez Šuštar. Moramo omeniti, da je Julija prikazala odlično igro, vendar je zaradi šlabše partnerice lahko izvlekla le 4. mesto.

Ostane nam še najmočnejša kategorija, to je U-17, kjer si je vso konkurenco pokorila Ema Cizelj, tako v igri posamezno, kjer je premagala klubsko kolegico in soigralko Niko Arih (21:8, 21:16), kakor tudi v igri dvojic, kjer sta skupaj z Niko v finalu premagali sestri Šalehar (BK Kočevje) v napetih treh setih, 17-21, 21-17, 22-20.

Pri igri fantje posamezno U-17 smo imeli med prvimi štirimi kar 3 naše igralce. Najbolje se je odrezal Domen Laznik, ki je osvojil 2. mesto. V finalu je bil od njega močnejši Rok Jerčinovič (ŠRD Konex Ljubljana), ki je v polfinalu bil premočen tudi za Urbana Hermana (22:20, 21:18). Urban Herman pa je za tretje mesto premagal klubskega soigralca Urbana Kolenca (22:20, 21:12).

V igri fantovskih dvojic U-17 sta bila najboljša Mirnčana Domen Laznik in Urban Herman, 2. mesto je osvojil Urban Kolenc skupaj z Rokom Jerčinovičem (ŠRD Konex Ljubljana).

Z izkupičkom medalj smo lahko zelo zadovoljni, vidi pa se že tudi napredek pri nekaterih igralcih. “Step by step,” bi rekli Angleži, pa bomo še močnejši.

Sedaj sledijo samo še državna in nekaj mednarodnih prvenstev.