S 1. A TURNIRJA Z DVEMA ZMAGAMA

Preteklo soboto in nedeljo je v Ljubljani (Dolgi most) potekal 1. A turnir v novi sezoni. Mirnčanov je bilo kar 11 (9 fantov in 2 punci). Naši igralci so domov prinesli 8 kolajn, 2 zlati, 3 srebrne in 3 bronaste.

V soboto so potekali boji v ženskih, moških in mešanih dvojicah, v nedeljo pa je sledilo tekmovanje v igri posamezno.

Pri mešanih dvojicah je najdlje uspela priti Emi Cizelj skupaj z Miho Ivaničem iz Medvod. Na koncu sta zasedla 2. mesto. V finalu sta bila od njiju boljša Cerkovnik/Šetina (BK Medvode) v štirih setih (11-8, 11-10, 5-11, 11-9). Ravno zmagovalca turnirja sta bila v polfinalu premočna ovira tudi za Matevža Bajuka, ki je skupaj z Sabino Magyar (BK Lendava) zasedel na koncu 3. mesto. V tekmi za tretje mesto sta premagala navezo Okršlar/M. Ivančič (BK Medvode) v petih napetih setih (7-11, 11-7, 9-11, 11-8, 11-8). Klubski uspeh so dopolnili še s 5. mestom Aljoša Turk, ki je igral z Nino Kotar (BK Bit Ljubljana), ter Nastja Stovanje in Urban Herman, ki sta osvojila končno 6. mesto.

Igra moških dvojic je prinesla Mirnski finale. V njem so se pomerili Matevž Bajuk skupaj z Mitjo Šemrovom in brata Turk, Aljoša in Urban. Boljša sta bila Mitja in Matevž, ki sta slavila v štirih setih (11-8, 11-7, 10-11, 11-8).

V igri ženskih dvojic sta Nastja Stovanje in Ema Cizelj osvojili 3. mesto.

Žan Laznik je v igri moških posamezno osvojil zlato kolajno. V polfinalu je najprej izločil klubskega kolega Aljoša Turka v petih napetih setih (11-6, 8-11, 6-11, 11-6, 11-8), nato pa še v finalu Martina Cerkovnika (BK Medvode) v štirih setih (11-7, 11-10, 10-11, 11-7). To je bila prva zmaga Žana v seriji A turnirjev. Na odru za zmagovalce se je Žanu pridružil tudi Aljoša, ki je v tekmi za bronasto kolajno premagal Roka Jerčinoviča (BK Medvode) v treh setih (11-7, 11-8, 11-3). Med deseterico najboljših sta se uvrstila še Matevž Bajuk s 5. mestom in Mitja Šemrov z 9. mestom.

Pri igri ženske posamezno smo imeli samo eno predstavnico. To je bila Ema Cizelj, ki je na koncu osvojila 2. mesto. Od nje je bila boljša Kaja Stankovič v štirih setih  (11-7, 9-11, 11-6, 11-3). Emi žal ni uspela dobra igra v finalu, jo je pa zato pokazala že v četrtfinalu in polfinalu, kjer je najprej izločila Ano Marijo Šetina (BK Medvode) in nato še Katarino Beton (ŠRD Konex Club Ljubljana). Obe nasprotnici je odpravila v štirih setih.