Novice

Še en uspešen TOM junior & youth international je za nami

Še en uspešen TOM junior & youth international je za nami

Včeraj se je končal še en zelo uspešen TOM junior & youth international 2010. Udeležilo se ga je več kot 300 tekmovalcev iz 16 držav. Turnir je potekal tekoče in brez zapletov od petka pa vse do nedelje, ko so se za odličja pomerili najboljši badmintonisti.
Mirnski badmintonisti so na domačem terenu osvojili 3 zmage, 1 drugo mesto in 4 tretja mesta. Najžlahtnejšega odličja so se veselili Ema Cizelj (DP U-13), Domen Laznik/Miha Ivanič (FD, U-13) in Žan Laznik/Sebastijan Miklič (FD, U-15). Edino srebrno kolajno je za Mirnčane priigrala Nika Arih, ki je morala v finalu priznati premoč svoji soigralki Emi Cizelj. Bronastih kolajn pa so se veselili 4 naši igralci. Do 13 let je do polfinala prišla Nastja Stovanje, ki je kasneje izgubila proti Niki Arih. Sebastijan Miklič si je s svojo dobro igro prav tako priigral bron, in sicer v kategoriji do 15 let. Zadnji dve bronasti kolajni pa sta prišli iz najmočnejše kategorije, do 19 let. Prvo je prigaral Urban Turk v igri posamezno, kjer je vse od začetka spravljal svoje tekmece ob živce. Že v osmini finala je izločil Indonezijca Tri Prasetyo (zmagovalec letošnje Slovaške in Hrvaške) v dveh setih, kasneje pa v četrtfinalu še Bulgara Ruseva (izločil je 1. nosilca Leonova). Za kaj več pa mu je v nedeljo zmanjkalo moči. Kot zadnjo medaljo pa sta dodala še Mitja Šemrov in Urban Turk v igri dvojic, ki sta zelo nesrečno izgubila polfinalni dvoboj proti Rusoma v treh setih.

Vse rezultate si lahko ogledate na spodnjih dveh povezavah:

Youth & Junior

Share this post