Novice

Utrinki s pohoda na Rartitovec

Utrinki s pohoda na Rartitovec

Nadmorska vičina: 1667 m

Vzpon: 1.45, spust 1.30 ure

Za začetek leta smo obiskali slikovit vrh nad Seliško dolino. Zimska idila na drevju nas je pričakala v vasi Prtovč (1042m), kjer smo ubrali pot čez Razor na vrh. Malo pod našo postojanko Krekovo kočo se je megla umaknila sončnim žarkom, doživeli smo vse lepote zime v hribih, ki je nekaj posebnega. Po okrepčilu z okusno joto in flancati smo si za varnejšo pot nadeli derezice in se povzpeli le lučaj za kočo, kjer je najvišji vrh Altemaver, razgledna točka za pol Slovenije. Vrnili po krožni poti čez Poden ki je polna naravnih skalnih skulptur in previsov. Na cilju smo ob pogledih na slikovito Škofjeloško pogorje že snovali načrte za naprej.  Vabljeni na naslednja potepanja v čim večjem številu

[nggallery id=79]

Lp, Beti

 

Share this post