Novice

MIRNČANI USPEŠNI NA 4. VICTOR HOFSTEIG TURNIRJU

MIRNČANI USPEŠNI NA 4. VICTOR HOFSTEIG TURNIRJU

V četrtek smo Mirnčani odšli še na zadnji letošnji turnir v tej sezoni. Tokrat smo se odpravili v avstrijski Wolfurt, ki leži v zahodnem delu Avstrije v pokrajini Vorarlberg. Na turnir smo odšli s 7 igralci in na koncu domov prinesli tri kolajne.

Najbolje se je tokrat odrezal Vid Koščak, ki se je uspel v igri posameznikov do 11 let uvrstiti v finale, kjer pa je moral priznati premoč Italijanu Piccininu v dveh setih. V polfinalu je Vid premagal starega znanca Chenga iz Avstrije v treh napetih setih.

Svoji srebrni kolajni pa je dodal še bronasto v igri dvojic do 11 let skupaj s klubskim kolegom Tevžem Ornikom. Fanta sta bila prvo kolo prosto, nato pa brez večjih težav slavila četrtfinale proti avstrijski navezi Auer/Wesian, v polfinalu pa morala kasneje v večernih urah priznati premoč švicarsko-italijanski navezi De Leon/Rimmer.

Zadnjo kolajno pa smo si Mirnčani prigarali v igri fantovskih dvojic do 15 let, kjer sta Matevž Herman in Nik Zupančič v četrtfinalu izločila prve nosilce turnirja, Švicarja Naganathan in Joliat. Prvi set sta fanta dobila brez večjih težav, v drugem pa nikakor nista uspela razviti igre in Švicarja sta izenačila v setih na 1:1. Skozi celoten tretji set sta fanta zaostajala, a sta se v sami končnici uspela približati in preobrniti rezultat v podaljšani igri, ter slavila z rezultatom 22:20. V večernem polfinalu sta bila Nemca Schnabel in Seibel prevelik zalogaj in tako sta se morala fanta zadovoljiti z bronasto kolajno.

V igri posameznikov se je med deseterico uvrstil le Matevž Herman, potem ko je v prvem krogu glavnega dela premagal klubskega soigralca Nika Zupančiča. Kasneje je v osmini po treh setih klonil od Švicarja Joliata.

Dobro igro je v kategoriji do 13 let prikazal tudi Andraž Šimić, ki se je uspel prebiti v glavni del tekmovanja v zelo dobri konkurenci. Andraž se je dostojno upiral tudi v prvem krogu, a je bil nasprotnik iz Italije močnejši in tudi srečnejši.

LINK DO REZULTATOV: http://www.tournamentsoftware.com/sport/tournament.aspx?id=5E4F4CBC-B959-4096-ACCA-1D75DAA84DD6

img_0846 img_0848 img_0860 img_0861 img_0863 img_0885 img_0887 img_0892 img_0897 img_0899 img_0901 img_0908 img_0911 img_0912 img_0915 img_0916 img_0918

Share this post