Novice

Peca – Kordeževa glava, 2126m

Peca – Kordeževa glava, 2126m

img_6987

Na obisku kraljestva kralja Matjaža smo dokazali, da vztrajamo na začrtani poti. Peco – Kordeževo glavo smo ‘zavzeli’ po južni zelo zahtevni poti.Čestitka predvsem vsem mladim, ki so s svojimi prvimi udeležbami utrdili našo dejavnost.
Pot smo začeli v Topli, 840m nadaljevali mimo votline kralja Matjaža do koče pod Peco, 1665m, ter po zelo zahtevni južni poti na vrh Kordeževa glava, 2126m.
Sledil je sestop po nezahtevni poti do koče in nazaj v Toplo.
Tokrat smo združili gorništvo z ogledom zelo zanimivega muzeja rudnika svinca v Mežici. Atraktivna vožnja z vlakom, zanimiva predstavitev vodnika – nekdanjega rudarja in trenutek občutka, kakšne delovne pogoje imamo v primerjavi z delom v rudniku, so nam še polepšali izlet na koroško.

Kje smo hodili lahko pogledate na GoogleEarth.
V sliki: B&M

 

Share this post