Novice

Novo sezono začeli z 1. B turnirjem v Medvodah

Novo sezono začeli z 1. B turnirjem v Medvodah

V soboto je v Medvodah potekal 1. B turnir v novi sezoni 2014/2015. Udeležilo se ga je 26 tekmovalcev in 19 tekmovalk, tudi iz tujine (Anglija). Mirnčani smo nastopili s 6 tekmovalci (štirje fantje in dve punci). Turnir je bil zanimiv, saj so se Mirnčani prvič soočili z novim štetjem (do 11 točk), pa tudi forma za novo sezono se je stestirala.

Za Mirnčane je bil turnir dober, saj je med moškimi posamezno slavil Mitja Šemrov, ki je v finalu v petih setih odpravil Martina Cerkovnika iz Medvod (11-8, 9-11, 11-7, 7-11, 11-6). Tretje mesto je osvojil Žan Laznik. Žan je bil v polfinalu poražen ravno od Mitje v petih izredno napetih setih (11-9, 11-8, 2-11, 7-11, 11-10), kasneje pa si je 3. mesto priboril z zmago proti prvemu nosilcu Ivaniču (11-5, 11-10, 10-11, 11-9). Med deseterico sta se še uvrstila Domen Laznik s 7. mestom in Aljoša Turk z 9. mestom.

Pri dekletih je prvo postavljena nosilka Ema Cizelj izgubila že v četrtfinalu proti Šetini iz Medvod, ter se morala na koncu zadovoljiti s 5. mestom. Bolje od nje se je uvrstila Nastja Stovanje, ki ji je uspelo priti do polfinala, a je kasneje klonila proti Kotarjevi (Bit Ljubljana) v treh setih, nato pa še v tekmi za 3. mesto proti Polančevi (Medvode).

To tekmovanje je veljalo kot “trening”, kar pomeni, da rezultat ni bil na prvem mestu, se pa že vidi v kakšni formi so nekateri naši igralci.

 

LINK DO REZULTATOV

 

A.T.

Share this post