Novice

NIKA ARIH BRONASTA NA MLADINSKEM EVROPSKEM PRVENSTVU

NIKA ARIH BRONASTA NA MLADINSKEM EVROPSKEM PRVENSTVU

Predvčerajšnjim si je Nika Arih v kategoriji mešanih dvojic na mladinskem evropskem prvenstvu do 19 let v francoskem Mulhousu priigrala zgodovinsko bronasto medaljo. To je prva kolajna v zgodovini slovenskega badmintona in veseli smo da je del tega tudi naša Mirnčanka.

Nika je igrala skupaj v paru z Miho Ivaničem iz Medvod, ki sta prvenstvo začela kot prosta igralca v prvem krogu, saj sta bila tretje postavljena nosilca. V drugem kolu sta bila boljša od ukrajinske naveze Bosniuk/Ilyinskaya v treh setih, 21:19, 19:21, 21:13. Osmina finala je bila zelo napeta saj sta se pomerila proti finski dvojici Övermark/Suutarinen in jih uspela odpraviti v treh napetih setih, 14:21, 21:10 in 21:18. V četrtfinalu pa je bilo delo nekoliko “lažje,” kljub temu, da sta bila Šveda Harrbacka in Sjoo zelo neugodna sta jih na koncu Slovenca odpravila v dveh setih, 21:18 in 21:13, ter se tako zapisala v zgodovino evropskega in slovenskega badmintona z bronasto kolajno. Kasneje sta bila na žalost v polfinalu od njiju boljša Rusa Avlimov in Davletova v dveh setih, 21:13 in 21:15.

Izjava po koncu tekmovanja: “Zelo sem vesela, da se nama je tako dobro na koncu izšlo. Proti Švedoma v polfinalu sem bila povsem sproščena in zelo sem uživala v igri, zato sem verjetno tudi tako bolje igrala kakor prej. Zadnje čase sem imela malo krize, zato mi ta medalja res ogromno pomeni in dobila sem spet novo večjo dozo motivacije za naprej.”

Iskrene čestitke Nika tudi iz BK Mirna!

LINK DO REZULTATOV: http://www.tournamentsoftware.com/sport/draw.aspx?id=344AF2B2-325E-4748-BE2F-93A5F7854328&draw=5

img_0612img_0611

 

A.T.

Share this post