Novice

DRŽAVNO PRVENSTVO DO 11 IN 15 LET

DRŽAVNO PRVENSTVO DO 11 IN 15 LET

VID KOŠČAK DVAKRATNI PRVAK

V nedeljo smo se skupaj z druščino (nekateri tudi prvič) odpravili v Ljubljano na prva letošnja državna prvenstva in sicer v kategorijah 11 in 15 let. Skupaj se je prijavilo več kot 115 igralcev in po izkušnjah s sistemom po skupinah se nam je obetal izjemno dolg in naporen dan.
Začeli smo z mešanimi dvojicami, kjer sicer nismo najmočnejši, vendar je Niku Zupančiču skupaj s kolegico iz Olimpije Marušo Vračar uspel met do tretjega mesta.

Nadaljevali smo s skupinami posameznikov, kjer se je na najino veliko veselje (op. Aljošino in Matevževo), uspelo uvrstiti vsem najmlajšim naprej v glavni del žreba. Kaj takega si na začetku sezone še nismo obetali. Ogromno napredka so pokazali Nele Mežnaršič, Tevž Ornik, Tim Škrlj, Dan Križman in tudi obe punci Neža Krištof in Tara Kavčič. Predvsem punci sta uspeli znatno zmanjšati razkorak med konkurentkami saj je Tari uspel celo preboj v polfinale, Neži pa je do njega zmanjkalo le res majhna malenkost (izgubila je namreč po hudem boju šele v odločilnem setu na 18).
Suverenost in veliko premoč pred tekmeci pa je odkartal Vid Koščak in se tako veselil svojega prvega naslova v dnevu. Drugega sta si namreč priigrala skupaj s kolegom Danom, kjer sta s pametno igro, potrpežljivostjo in igranjem na svoje močne strani badmintonske igre, ugnala vse višje rangirane tekmece in brez izgubljenega seta slavila skupaj tudi prvič nasploh na tekmovanjih.
Tako, kot Vid si je svojo drugo medaljo priborila tudi Tara v igri dvojic skupaj z Nežo Krištof. Osvojili sta namreč tretje mesto.

Pri starejših dečkih, smo si sicer obetali malce več, vendar kljub temu moramo biti zadovoljni s tretjim mestom Nika Zupančiča med posamezniki.
Smo pa veliko več od igre videli v igri dvojic, kjer si je tudi Tim Sladič skoraj priboril medaljo, predvsem pa od Matevža Hermana in Nika, ko sta v finalu z odlično igro vse vodstva 11:10 v tretjem setu strašila favorita Mastena in Podgorška. Nato je Miha pokazal zrelejšo igro, naša pa malo mlade naivnosti in neučakanosti in tako je pripeljalo do končnega drugega mesta.

Tekmovanje se je zaključilo ob sprejemljivih 20.10 za kar gre pohvaliti tudi organizatorja za nemoten potek in tudi za dodatne blazine, katere smo kaj hitro okupirali.
Nasplošno sva bila skupaj z Aljošo s prikazano borbo, mirnostjo in skupnim napredkom vseh tekmovalcev zelo zadovoljna, kar nam bo služilo za nadaljevanje začrtane poti k še boljšim igram in rezultatom.

LINK DO REZULTATOV: http://www.tournamentsoftware.com/sport/tournament.aspx?id=6B99F60C-5A48-4213-91BE-4AEFD0BDF88D

img_0723 img_0725 img_0727 img_0729 img_0731 img_0733 img_0735 img_0738img_0712 img_0713 img_0714 img_0715 img_0716 img_0717 img_0718 img_0719 img_0720 img_0721 img_0722img_0742 img_0743

 

M.B.

Share this post