Novice

Pohod na Ratitovec

Pohod na Ratitovec

Pozdravljeni!

 

Čas je da se s kavča spravimo v naravo, zato vas vabim na prvi planinski pohod v tem letu na Ratitovec.

Dobimo se v soboto, 12.1.2013 ob 6.45 pred OŠ Mirna, od koder bomo krenili proti Škofji loki, Železnikom in vasici Prtovč, kjer je izhodišče.

Na Ratitovcu bo odprta Krekova koča, kjer se bomo lahko okrepčali z malico ali čajem, dobrodošlo je tudi kaj za pod zob iz nahrbtnika.

Hoje do vrha je pozimi za cca 2 uri, pot je zasnežena, zato priporočljive male dereze. Po vsej verjetnosti pa jih po tej poti, kjer nameravamo iti ne bomo potrebovali. Če bodo šli tudi otroci, naj vzamejo s seboj obvezno kaj za dričat, vendar ne kakšnih težkih, lesenih sani. Sicer pa imejte s sabo topla zimska oblačila, predvsem pa veliko dobre volje in mir v sebi.

 

Lp, Beti

Share this post