Novice

Mirna – Žunovec – Zaloka – Okrog – Mirna

Mirna – Žunovec – Zaloka – Okrog – Mirna

Tokrat smo prehodili zelo prisrčno pot – Pot treh cerkva: Žunovec – Zaloka – Okrog. Začne se na Mirni, ter poteka po gozdni poti čez Lačenberk in Kozjek do cerkve Sv. Petra na Žunovcu, kjer je prva razgledna točka. Pogled se vije po naših prelepih Dolenjskih gričih z Gorjanci v ozadju. Nadaljevali smo po poti proti Pečicam, ter naprej proti Lukovcu. Nad Lukovcem se odcepimo desno po gozdni poti mimo jase z lovsko prežo do cerkve Sv. Neže na Zaloki. Tu si lahko drugič osvežimo poglede na našo pokrajino. Nadaljujemo po asfaltirani poti do tretje cerkve Sv. Barbare na Okrogu. Pred nami se razprosti Šentrupertska dolina. Z vsemi naužitimi razgledi se tokrat spustimo po asfaltni poti proti Koromandiji in nadaljujemo vse do doline potoka Ločica, ter ob njem do izvira pitne vode ob cesti Mirna – Zabukovje. Od tu smo se povzpeli na vrh Lačenberka in nazaj na Mirno.

Pot je dolga cca 17km in se jo prehodi v dobrih štirih urah.

[nggallery id=53]

Share this post