ZMAGOVALNI ZAKLJUČEK SEZONE V WOLFURTU

Zadnji turnir sezone smo se odpravili v avstrijski Wolfurt, ki leži na skrajnem zahodu države v pokrajini Voralberg. Na turnir smo se odpravili v dopoldanskih urah v lepem sončnem vremenu, prišli pa na deževje. Odprava je štela osem igralcev in enega trenerja.

Sama pot je trajala kar 7h in dobro izmučeni smo prispeli v Wolfurt, kjer nas je predsednik kluba peljal do naših prenočišč. Sledilo je razpakiranje in priprava ležišč za spanje. Nekateri so si pred spanjem privoščili kratek tek, drugi so bili že v svojih posteljah. Po petkovem prostem dopoldnevu pa je sledil že začetek tekmovanja.

Na turnirju smo bili brez kategorije U-11 in U-15, katera je imela državno prvenstvo, vendar smo vseeno nanizali vrhunske rezultate.

V kategoriji U-13 smo imeli tri predstavnike: Matevž Herman, Nik Zupančič in Tim Sladič. Fantje so se borili do konca in prikazali nekaj izjemnih dvobojev. Največ je na koncu uspelo odnesti Matevžu, ki je v igri posamezno osvojil bronasto medaljo, ko je v četrtfinalu po napetih treh setih odpravil klubskega kolega Nika. V polfinalu ga je kasneje čakal Avstrijec Tomić, ki pa je bil v ključnih trenutkih bolj zbran in slavil v treh setih. Matevž in Nik sta v igri dvojic osvojila še eno bronasto kolajno, saj sta do polfinala brez večjih težav premagovala nasprotnike. V igri za finale pa sta ju čakala neugodna Švicarja, ki sta naša fanta izločila po napetih treh setih. Tim je v isti disciplini skupaj z avstrijskim soigralcem osvojil 9. mesto, med tem ko je Nik kot edini predstavnik v mešanih dvojicah osvojil prav tako 9. mesto.

Kategorija do 17 let je imela najmanj predstavnikov od mirnske zasedbe, saj sta nastopila le Domen Laznik in Gašper Krivec. Obema se je iz kvalifikacij uspelo uvrstiti v glavni del tekmovanja, kjer pa sta kasneje v četrtfinalu morala priznati premoč 1. in 2. nosilcu turnirja. Od Domna je bil boljši prvi nosilec Nemec Edhofer v treh izjemno napetih setih, saj je dvoboj trajal več kot 40min in je bil na visoki ravni, medtem ko je Gašperja porazil Avstrijec Drexler v dveh setih. Gašper je sicer že imel nekaj zaključnih žog v prvem setu, vendar mu nikakor ni uspelo končati igre, v drugem pa ni našel pravega ritma. Kasneje sta bila oba krvnika naših fantov finalista turnirja, v katerem je slavil Edhofer. Fanta sta moči združila v igri dvojic, kjer se jima je uspelo uvrstiti v finale turnirja. Tam sta ju čakala domačina Meusburger in Rudolf. Po dobljenem prvem setu je igra v drugem padla, saj sta se fanta povsem potegnila v obrambo, nasprotnika pa sta to dobro izkoristila in osvojila set. V tretjem sta ves čas zaostajala, a sta se proti koncu uspela priključiti na 19:19, kjer pa sta kasneje zopet naredila dve napaki in se morala zadovoljiti s srebrno kolajno.

Najstarejša kategorija je bila do 19 let, kjer so nastopila naša tri dekleta: Nika Arih, Ema Cizelj in Nastja Stovanje. Vse tri so se uspela iz kvalifikacij uvrstiti v glavni del tekmovanja, kjer smo bili tudi priča klubskemu dvoboju v polfinalu, ko je Nika premagala Emo v dveh setih. V drugem polfinalu je morala Nastja po podaljšku priznati premoč Hochmeierjevi iz Avstrije. V finalu je nato brez večjih težav v dveh setih Nika premagala našo severno sosedo in se veselila zmage med mladinkami. V kategoriji dvojic sta si zmago zaslužili Ema in Nastja. V finalu sta bili boljši od avstrijske naveze Ferner/Fenkart v dveh setih. Nika si je skupaj s češko predstavnico zagotovila bronasto medaljo, vendar za kaj več ni bilo možnosti, saj Čehinja ni bila dorasla temu nivoju igre. Ostane nam samo še igra mešanih dvojic, kjer smo imeli zopet klubski dvoboj in to kar v finalu. Pomerili sta se dvojici Krivec/Cizelj in Laznik/Arih. Slavila je slednja po dveh setih. Odličnemu izkupičku se je s petim mestom pridružila še Nastja skupaj z nemškim kolegom.

Ob desetih medaljah pa smo na koncu osvojili tudi pokal za najboljšo ekipo na turnirju in tako zaključili še eno odlično sezono za naš klub.

Hvala vsem, ki ste nam stali ob strani. Obljubimo, da bomo naše delo nadgrajevali tudi v bodoče in vas razveseljevali z dobrimi rezultati.

Nismo samo klub, ampak smo najboljši klub!